ÖKO takarítás

Az "eco takarítás" vagy környezetbarát takarítás egy olyan szolgáltatás, amely során -a takarítás során -környezetbarát és fenntartható módszereket alkalmazunk. 

Miért érdemes ezt a fajta takarító szolgáltatást választani. 

  1. Környezettudatosság: Az eco takarítás során minimalizálják a környezeti terhelést, mivel kímélő tisztítószereket és eszközöket használnak. Ez környezettudatos ügyfelek számára vonzó lehet.

  2. Egészségesebb környezet: Az eco takarítás során kevesebb vegyi anyagot használnak, ami a lakók és az állatok egészségét is védheti.

  3. Magasabb levegőminőség: A környezetbarát tisztítószerek használata hozzájárulhat a jobb beltéri levegőminőséghez, ami különösen fontos azoknak az ügyfeleknek, akik légúti vagy allergiás problémákkal küzdenek.

  4. Fenntarthatóság: Az eco takarítás a fenntarthatóság elveihez igazodik, és hozzájárul a környezeti fenntarthatósághoz, például az alacsonyabb energia- és vízfelhasználás révén.

  5. Kiváló eredmények: Bár a környezetbarát takarítószerek gyakran enyhébbek, ezek a szolgáltatások általában hatékonyak, és jó eredményeket nyújtanak a tisztítás terén.

  6. Megbízhatóság és szakértelem: Az eco takarítással foglalkozó szolgáltatók általában specializált szakértők, akik értenek a környezetbarát tisztítási módszerekhez és eszközökhöz, így az ügyfelek megbízhatnak bennük.


Néhány "tisztitószer" amit Ön is tud használni a háztartásában. 


ECET

KEVERJ EGY KIS ECETET A VÍZBE, ÉS KEZDŐDHET A NAGYTAKARÍTÁS:

Az ecet már régóta az elsőszámú természetes tisztítószer. Az ecet egyedülálló módon pusztítja el a baktériumokat, a penészt és a bacilusokat, semlegesíti a lúgos és maró anyagokat és a szagokat. A takarításhoz ideális választás a fehér borecet – ez ugyanis biztosan nem hagy semmilyen foltot maga után.

  • Az ecet  könnyedén elbír a vízkővel és a lerakódásokkal a konyhában és a fürdőszobában – segít a konyhai felületek, a kerámialapok tisztításában, eltünteti a zsiradékot a sütőből és a tűzhelyről, és a vízkövet a forralóból.
  • WC-tisztításhoz: Spricnivel fújjuk körbe a WC-kagylót. vagy a  WC-be öntsünk egy kis ecetet. Várjunk 10-15 percet, majd sikáljuk át alaposan a WC-kefével. A hatást erősíthetjük, ha átsikálás előtt szódabikarbónát szórunk a kagylóba.
  • Ablaktisztításhoz: Általában a meleg ecetes víz is elegendő lehet az ablak, tükör áttisztításához.  Egy fél literes szórófejes flakonba tölts 1 dl 20%-os ecetet majd öntsd fel vízzel.
  • Fantasztikus fényesítőként is működik – a forró vízbe kevert kis mennyiségű ecet tökéletesen tisztítja a tükröket és az ablakokat az egész házban.
  • Ideális a hűtő tisztításához. Mosd ki a hűtőt ecetes vízzel, és egyszer s mindenkorra megszabadulsz a kellemetlen szagoktól. 
  • Szekrények takarítására: Vízzel hígított ecettel töröljük át a szekrényeket, polcokat. Ez főleg a konyhában jön jól általában, különösen, ha épp új helyre költöztünk, vagy ha régen voltak takarítva a szekrények.
  •  Felmosásra: 5 l meleg vízbe tegyünk 1 dl ecetet, és már indulhat is a felmosás. Az ecet eltávolítja a zsíros foltokat, vízkövet, és a kellemetlen szagokat – az ecetszag elpárolgása után már csak a tisztaság illata marad! 
  • Penész tisztítására: Penészes fal, vagy fuga tisztításához fújd be a tisztítani kívánt felületet ecettel, hagyd az ecetet hatni, majd dörzsöld át a felületet szódabikarbónás szivaccsal. 
  • Mire ügyelj?

  • Az ecetsav  (nagy töménységben )  roncsolhatja a mosógép, mosogatógép stb. gumitömítéseit. Ha 20%-os ecetet használunk öblítésre akkor felerészben hígítsuk vízzel. 

    Az ecet oldja a mész alapú anyagokat, ezért ne használjunk ecetet gránit, márvány vagy terméskő felületekre, mivel kimarhatja azokat! Fém felületeket se áztassunk hosszan ecetbe, mert a nem rozsdamentes fémet megmarhatja. 

    Lakkozott parkettára remek az ecetes felmosó, de lakkozatlan keményfa padlóra ne használjuk!

    Ha nagy mennyiségű, vagy tömény ecetsavat használunk súrolásra, wc-be öntve, akkor lehetőség szerint  alaposan szellőztessük a tisztított helyiséget. Bár az ecet nem környezetkárosító, azért lehetőleg sokáig ne szívjuk be a 20%-os ecetsav gőzét. 


  • Háztartási kisgépek vízkőtlenítéséhez  lehetőség szerint citromsavat használjunk. A citromsav gyengédebb, és biztosan nem tesz kárt a gépekben.

SÓ ÉS CITROM

Ne csak főzéshez használd őket. A citrom, magas savtartalmának és kellemes illatának köszönhetően a takarítószerek biztonságos természetes alternatívájaként is szolgálhat. A só pedig ideális súrolószer a zsiradék eltávolításához:

  •  A só és a citrom keveréke megtisztítja a vágódeszkát – szórj a vágódeszkára durva szemű sót és dörzsöld át félbevágott citrommal. Öblítsd le vízzel, és a vágódeszka ismét friss és tiszta lesz.
  • A citrom elűzi a szagokat a mosogatógépből – tegyél fél citromot a mosogatógép felső rekeszébe, ezzel megszabadulsz a kellemetlen szagoktól.
  • A só magába szívja a zsiradékot – a só segít eltávolítani a zsiradékot az edényekről, és képes abszorbálni az olajfoltokat a fából készült asztalról. Elegendő szétszórni, várni és letörölni.


Citromsav:

100% természetes anyag, nincs káros mellékhatása, és a WHO is ajánlja a fogyasztását. 

Étkezésre és takarításra egyaránt használható. A citromsav anhidrát (vagyis a vizet nem tartalmazó kristály) vízben oldva válik használhatóvá. és mivel szilárd halmazállapotú, az ecettel ellentétben könnyebben felvihető nehezen takaríthatón felületekre.

A citromsav gyengédebb sav az ecetnél.

 Mosógép vízkőtlenítéséhez: Tegyél 2-3 evőkanál citromsavat az üres dobba, és ruhák nélkül indíts el egy 40-60 °C-os rövid programot..

Általános vízkőoldáshoz, takarításhoz – házi keverék : 2 teáskanálnyi citromsavat tegyünk egy 100 ml-es szórófejes flakonba, majd töltsük fel meleg vízzel, és alaposan rázzuk fel. Ha felolvadt a citromsav, kezdhetjük a fújkálást a megtisztítani kívánt felületre. Nagyobb flakon esetén arányosan növeljük a citromsav mennyiségét.; viszont a keveréket maximum 1-2 hétig érdemes tárolni, ezért jobb kisebb mennyiséget kikeverni ami az nap el is fogy. A keverékkel tisztíthatsz csempét, mosdót, konyhapultot, vagy akár ablakot is.

WC-tisztításhoz:  Szórjuk körbe a vízkő-karimát a kagyló alján, majd hagyjuk hatni. Pár óra múlva sikáljuk át a kefével, erős szennyeződés esetében hagyjuk rajta egy teljes éjszakán át. Ezután jöhet a szódabikarbónás sikálás. A szódabikarbónát önthetjük a citromsavas vízhez, ekkor erős pezsgés jön létre, amelynek során széndioxid termelődik, és további szennyeződések válhatnak le a csészéről.

Ha nedves, párás, rosszul szellőző helyen használjuk (például nagyon rossz szellőzésük fürdőszobában) a citromsav egy idő után elkezdhet penészedni.

 A bekevert citromsavas vizet ne tároljuk sokáig, 1 héten belül használjuk fel. Kristályos állapotban, száraz helyen korlátlan ideig eláll.


ÉTKEZÉSI SZÓDABIKARBÓNA

A  szódabikarbóna rücskösebb tapintású, ami kiváló súrolószerré teszi. Remekül megköti a szagokat, és meleg vízben hamarabb oldódik, mint a mosószóda. A savakat semlegesíti, miközben szén-dioxid szabadul fel.        Ha nem elég az ecet, akkor segít az étkezési szódabikarbóna. A szódabikarbóna az ecettel ellentétben lúgos, ezért a savakkal, a zsírokkal és a kellemetlen szagokkal is megbirkózik. Oldj fel egy kis szódabikarbónát vízben, képezz sima kása-szerű anyagot, és kezdődhet a tisztítás:

  • Az étkezési szódabikarbóna nagyszerűen tisztítja a zsíros felületeket : a padlót, a réseket, a zsíros edényeket és tűzhelyet.
  • Nagyszerűen eltünteti a foltokat is : az étkezési szódabikarbóna képes megmenteni a kifakult szőnyeget, kiveszi az izzadság- és a dezodor okozta foltokat a fehér ruhákból, ugyanakkor megszünteti a kellemetlen szagokat is.
  • Takarításhoz:  A szódabikarbóna kitűnő súrolószer!  WC, kád, mosdókagyló, és mosogatótálca, tűzhely, sütő tisztításához is elsőosztályú.  A szódabikarbónás sikálás után ecettel töröljük át a felületet a teljes tisztaság érdekében. Ha nem szeretnénk ecetszagot, lehet fordított sorrendben is, először ecet, utána szódabikarbóna.

    Ha zsírosabb szappanlerakódások, vagy a tűzhelyen ételmaradék is van a felületen, a szódabikarbónát érdemes mosószódával keverni a jobb zsíroldó hatás érdekében. Tűzhelyet érdemes beáztatni mosószódás, szódabikarbónás vízzel, és állni hagyni kb. 20 percet, hogy a sikálás helyett elegendő legyen áttörölni a felületet

    Ha valamennyi szódabikarbóna maradt a kagylóban, ecet hatására felpezseg – a kiváló szén-dioxid habzása átmozgathatja a lerakódásokat, viszont valamennyire gyengíti az ecet vízkőoldó erejét , hiszen a vízkő helyett a szódabikarbónával lép reakcióba.

  • Csempetisztításhoz: A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves szivacsra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük át.

  • WC-tisztításhoz: A vécécsészébe tegyünk 1-3 evőkanál szódabikarbónát a szennyeződés mértékétől függően, majd sikáljuk át a kagylót a kefével. Ezután jöhet az ecetes vagy citromsavas átdörzsölés. 

  • Szőnyeg szagtalanításához: Szórjuk be szódabikarbónával, hagyd rajta pár órát, majd porszívózzuk ki. 

  • Megszünteti a dugulást : WC, mosdókagyló vagy mosogatótálca eldugulása esetén ha zsíros lerakódás okozza  a dugulást:; szórj a lefolyóba egy kis szódabikarbónát, önts rá ecetet és hagyd hatni ( 1 bögre szódabikarbónát öntsünk a lefolyóba, majd rá 1 bögre ecetet ) Kb. 30 perc múlva öblítsd le 1-1,5 l  lobogó forró vizzel, ami eltávolítja az így feloldott szennyeződést., és már készen is van. 
  • Mosogatáshoz: A szódabikarbóna remek súrolószer, és jó zsíroldó is. Sokan kizárólag szódabikarbónával mosogatnak minden edényt, mosogatókefe és luffaszivacs segítségével . 
  • Odaégett edényhez: Ha odaégettük az ételt az edénybe, tegyünk bele 1-2 evőkanál szódabikarbónát, majd öntsük fel vízzel , majd ezután forraljuk fel. Miután lehűlt a keverék, az égett darabkák maguktól leválnak, vagy fakanállal  könnyen felkaparhatóak lesznek. 
  • Hűtő szagtalanításához: Tegyünk egy edényben szódabikarbónát a hűtőbe. Semlegesíti a kellemetlen szagokat. A szódabikarbóna ezek után még kiválóan felhasználható takarításhoz. 

TEAFAOLAJ

A teafa

nevű természeti csodának

fertőtlenítő hatása van és hatékonyan elpusztítja a penészt és a baktériumokat

. A teafaolaj leginkább gyógyszertárakban vagy bioboltokban kapható, és mivel nagyon koncentrált formában létezik, takarításkor elég egy kiskanálnyit hozzákeverni a vízhez:

  • A teafaolajjal hatékonyan tisztíthatod a vécécsészét : tegyél a szórófejes flakonba teafaolajos vizet, és spricceld az oldatot a WC-re. Hagyd hatni kb. fél órán keresztül, majd dörzsöld át a felületet.
  • Padlótakarítás :  ha az ecetes felmosás során hiányolod az illatokat, adj a vízhez pár csepp teafaolajat. Otthonod nemcsak illatozni fog a tisztaságtól, hanem a keverék fertőtlenítő hatását is növeled. 

OLÍVAOLAJ

  • A fafelületek ápolásához nincs szükség drága fényezőkre. Bőven elegendő az olívaolaj és egy kis citromlé.
  • Olívaolajjal kifényesítheted a bútorokat – keverj össze egy kanál olívaolajat egy kis kanál citromlével,és körkörös mozdulatokkal töröld át a fafelületeket. Meglátod, hogyan lesz egyre fényesebb a bútor! 

MOSÓSZÓDA

A mosószóda a szénsav nátriumsója, standard állapotban fehér színű, szilárd, kristályos por.  Közkedvelt háztartási kellék a környezetbarát, natúr tisztítószerek kedvelői között.  A bolti mosószerekkel ellentétben a mosószóda nem tartalmaz foszfort, így nem okoz a vízi élővilágra fokozottan ártalmas vízvirágzást, eutrofizációt. Használat után lebomlik a vízben, így csak vizes oldatával, illetve zsírokkal képzett szappanjaival találkoznak a vízi élőlények.

  • A vizes oldatként erősen lúgos kémhatással rendelkező nátrium-karbonát sokoldalúan felhasználható, úgynevezett "jolly joker" háztartási kellék - számos tisztítószer helyettesítésére alkalmas. Mosószerként ugyanúgy hasznát vehetjük, mint konyhai, fürdőszobai vagy kerti tisztítóanyagként.

  • Takarításhoz: Különösen zsíros felületekhez kiváló tisztítószer, gyakorlatilag a hideg zsíroldó környezetbarát alternatívája. A konyhában a tűzhely, mikró, csempe takarítására, a fürdőben a kerámia felületekre remek zsíroldó tisztítószer. 1 evőkanál mosószódát oldjunk fel fél liter meleg vízben, és egy szórófejes flakon segítségével fújjuk a tisztítandó felületre, hagyjuk pár percet hatni, majd nedves ruhával töröljük le.Ha régi ráégett, rászáradt foltról van szó, keverjünk vízből és mosószódából pasztát, és tegyük a foltra pár percre, majd dörzsöljük meg, végül töröljük le.A súroló hatást fokozhatjuk szódabikarbóna hozzáadásával. A két por keverékét száraz súrolóporként használhatjuk, kiszórjuk a tisztítandó felületre, majd szivaccsal dörzsöljük át.
  • Ablakpucoláshoz: Nagyon koszos, zsíros ablakot  általános mosószódás tisztítószerrel fújjuk be, majd meleg vizes ronggyal dörzsöljük át. Ezután jöhet az ecetes tisztítás. 
  • Mosogatáshoz: Makacs zsíros szennyeződések eltávolításához, zsíros sütőedények előáztatásához remek. Tegyünk 1 evőkanál mosószódát a mosogatótálba majd engedjük fel meleg vízzel, hogy a régi edényt ellepje, majd 20-30 perc áztatás után sikáljuk át a problémás részeket.
  • MOSÓDIÓ
  • 100%-ban BIO - a mosódió teljesen lebomlik a természetben és éppen ezért komposztálható is.
  • Nem okoz allergiás bőrreakciót.
  • Teljesen mentes mindenféle szintetikus vegyi anyagtól és illatanyagoktól.
  • Tisztítja a ruhát, anélkül, hogy halványítani annak színeit.
  • A tiszta ruha olyan puha lesz, hogy még öblítőt sem kell használni.
  • Teljesen ártalmatlan a környezetre.
  • Sokkal olcsóbb, mint a vegyi tisztítószerek.
  • Sok területen lehet alkalmazni.
  • A mosógolyó használatával elősegítjük a szappanfák ültetését, melyek még több értékes oxigént juttatnak a levegőbe.
  • Fenntartható természeti erőforrás: a szappanfa általában 90 évig is elél, így sokáig részese a világunknak, ugyanakkor folyamatosan telepítenek szappanfákat a már meglévő ültetvényekhez.
  • Mivel nem található benne káros vegyi anyg, így vizeink tisztaságát is védjük.
  • Fair Trade értékesítés során jut el hozzánk

Nature Ville by herbow TISZTÍTÓSZEREK

A  Herbow termékek valódi problémákra nyújtanak megoldást.. Szeretjük és napi szinten használjuk a mosódió alapanyagú Herbow termékeket.

Herbow - Herbal Organic World 

  

MARHAEPE SZAPPAN 

Első osztályú folt tisztító.

A marhaepe szappan csak egy kevés epekivonatot tartalmaz, és alapja a hagyományos mosószappan. Az epeszappan nem sokban tér el más, közönséges szappanoktól, ugyanúgy szilárd zsírok, illetve olajok alkotják, a hatékonyságát biztosítandó tartalmaz azonban marhaepéből származó enzimeket, savat és sót, mely utóbbiak révén igen erős tisztító, zsíroldó hatás jellemzi.

Az epeszappant elsősorban folttisztításra szokás alkalmazni, a szőnyegekből, a függönyről, a kárpitokról, nem utolsósorban pedig a ruhákból is eltávolíthatóak segítségével a legmakacsabb zsírfoltok, olajfoltok, emellett tinta-, vér- és fűfolt ellen is hatékony.

Kapcsolatba lépnél velünk?